💗 😍 شروع ثبت نام دوره های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین 😍 💗

با ما در ارتباط باشید . . .

💗 😍 شروع ثبت نام دوره های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین 😍 💗

جهان نما > مقالات تخصصی > قابلیت های ادوبی پریمیر 2022 (Adobe Premiere)

قابلیت های ادوبی پریمیر 2022 (Adobe Premiere)

پریمیر 2022

قابلیت های ادوبی پریمیر 2022 (Adobe Premiere)

نرم افزارهای شرکت ادوبی هرساله در حال بروزرسانی بوده و امکانات جدیدی به آن ها اضافه خواهد شد.هدف این مقاله آشنایی شما با قابلیت های جدید نرم افزار ادوبی پریمیر 2022 (Adobe Premiere) می باشد.

مهم ترین تغییرات نرم افزار های ادوب در آپدیت های سالانه پدیدار می شوند و بعد از آن در در هر آپدیت نسخه ، پایدارتر شده و کارایی بهتری دارد.
جدیدترین ورژن نرم افزار پریمیر پرو (Adobe Premiere 2022) منتشر شده که باهم میخوایم قابلیت های پریمیر 2022 بررسی کنیم ، بریم ببینیم چه تغییراتی انجام شده.

 

دانلود پریمیر 2022

از طریق لینک زیر نرم افزار پریمیر پرو 2022 را دریافت کنید.

دانلود نرم افزار پریمیر 2022

 

در نرم افزار پریمیر 2022 مهم ترین تغییرات مواردی مانند :

 • روی کارایی نرم افزار تاثیر گذاشته شده
 • استفاده بعضی از افکت ها از شتاب دهنده
 • تقویت بخش تبدیل گویش به گفتار برای زیرنویس های انگلیسی
 • تقویت قسمت Lumetri Color ها
 • و . . .

می باشند که در ادامه باهم این تغییرات را بررسی می کنیم.

یکی از اتفاقات مهمی که در محصولات ویدیویی وعکس ادوبی آپدیت شده ، بهبود داینامیک لینک (اتصال نرم افزارها به هم) برای اجرای یک روند کاری تدوین فیلم خوب و کار روی ویدیو می باشد.
برای مثال : شما میتونید پروژه و فایل های خودتون را از ورژن v22.6 نرم افزار پریمیر به ورژن v22.3 نرم افزار مدیا انکودر یا ورژن های مختلف محصولات ادوب انتقال بدین و از ابزارهای مختلف در پروژه ها خود استفاده کنید. یعنی داینامیک لینک پریمیر پرو 2022 برای تولید داستان های ویدیویی و خلاقانه آپدیت شده.

 

قابلیت های جدید ادوبی پریمیر 2022

تقویت Transcript

Transcript به پنل تولید زیرنویس گفته می شود که جدیدا به نرم افزار پریمیر اضافه شده و فقط در نسخه هایی اجرا می شود که لایسنس معتبر داشته باشند. در این ویژگی ویدیو هایی که از زبان گویش آن ها پشتیبانی شود پریمیر به طور اتومات کلمات را به صورت زیر نویس در زیر ویدیو تایپ می کند.
و این قابلیت ساعت ها در تایم شما صرفه جویی می کند.

 

Simplify Sequence

یکی از موضوعاتی که بین هم تیمی هایی که کار تدوین انجام می دهند وجود دارد ، ارسال سکانس ها برای هم بوده تا تو اجرای پروژه سرعت داشته باشند.
Simplify Sequence پریمیر پرو کمک می کند تا شما در سریع ترین زمان افکت ها و تغییرات به وجود آماده در هر سکانس را به حالت اولیه برگردانید و سکانس را به حالت خام در اختیار دیگران قرار دهید تا بتوانند به راحتی کار خودشان را انجام دهند.

 

ایجاد این ویژگی 2 دلیل داشته :

ادیتور (ویرایشگر) ویدیو تمام حواسش در هر سکانس به داستان ، زیباشناسی ویدیو یا پروژه بوده و نگران افکت و امکانات جانبی ویدیو نباشد.
نیاز به ایجاد دوباره یک سکانس جدا برای ادیتور بعدی که از هرگونه افکت ها و المنت ها و یا مدیا های اضافه نباشد و و به راحتی پروژه در اختیار شخصی دیگر قرار بگیرد.

یکی از کاربرد های دیگر این قابلیت این است که ممکنه در پروژه ها نیاز به یک نرم افزار ویرایشگر دیگر داشته باشید. برای مثال : (Final Cut Pro و Avid). در اینصورت با استفاده از قابلیت Simplify Sequence شما فقط فایل هایی را که نیاز دارید و در نرم افزار های دیگر پشتیبانی می شوند ، با فرمت XML خروجی گرفته و بعد از ایجاد تغییرات پروژه را به پریمیر برمیگردانید.

 

افزایش کارایی پریمیر در فرمت های (HEVC (H 264

فرمت H 264 یکی پرکاربردترین فرمت های موجود برای مدیا های تصویری می باشد.
ادوبی در این بروز رسانی پریمیر 2022 سعی کرده کارایی نرم افزار را برای این فرمت در ویندوز و مک را بهبود ببخشد. این بهبود باعث افزایش سرعت پخش مدیا در فضای پریمیر2022 همراه با افکت و … می شود.

در اقدام بعدی که برای این فرمت صورت گرفته ، در پنل color management این تنظیم به وجود اومده که اگر از Lumetri بر روی ویدیو با این فرمت استفاده کنیم ، از زمان Import ، انجام پروژه و Export ساختار رنگ در این ویدیو ها ثابت می مانند و بعد از خروجی تغییری ایجاد نمی شود.

 

تغییر پنل Lumetri Scope در پریمیر 2022

در قابلیت های پریمیر 2022 بابد گفت بخش lumetri Scope  که در پنل Color Management قراردارد. این قابلیت را به شما میدهد که بتوانید مقدار تاثیر هر رنگ در تصویر را بررسی کنید.
در پریمیر 2022 این پنل تغییر گرافیکی کرده و مهم تر از آن با دبل کلیک بر روی این نمودار رنگ می توانید روی اجزا زوم کرده و با دقت بیشتری اصلاحات خود را اجرا کنید.

 

افزایش پریست های پنل Bars And Tone

بخش lumetri Scope در پنل Color Management قراردارد که با استفاده از این قابلیت میتوانید مقدار تاثیر هر رنگ در تصویر را بررسی کنید.
در پریمیر 2022 این پنل تغییر گرافیکی کرده و مهم تر از آن با دبل کلیک بر روی این نمودار رنگ می توانید روی اجزا زوم کرده و با دقت بیشتری اصلاحات خود را اجرا کنید.

 

در این بخش پریست هایی برای فرمت های:

 • Uhd Rec.709
 • Uhd Rec.2100 hlg
 • Uhd Rec.2100 pq

 

افزایش سرعت پردازش موتور گرافیک 4 ویدیو افکت

با این آپدیت ، این ویدیو افکت ها برای استفاده از موتور گرافیک کمک میگیرند که باعث افزایش سرعت پردازش آن ها می شود.

 

افکت های تقویت شده در پریمیر 2022:

 1. Alpha Glow
 2. Strobe Light
 3. Mirror
 4. گزینه Anti-flicker Filter در بخش Effect Controls

 

منتظر آپدیت بعدی باشید . . .

همچنین شرکت ادوبی قول داده که در آپدیت بعدی در بخش Import پریمیر پرو گسترش زیادی صورت بگیرد.
برای اطلاع از مقالات جدید با جهان نما در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

جدیدترین های وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید