موشن گرافیک

با طراحی موشن گرافیک کسب و کار خود را معرفی کنید

بدون محدود کردن خلاقیت، موشن گرافیک های جذاب تری طراحی کنید و زمان کمتری را سپری کنید.

سفارش ثبت کنید

موشن گرافیک های جذاب خلق کنید

نکات مهم در طراحی موشن گرافیک

اگر یک طراحی گرافیکی به شکل متحرک نمایش داده شود و همراه با متن و شخصیت پردازی باشد، می توان آن را یک طراحی موشن گرافیک نامید.
به عبارت دیگر طراحی موشن گرافیک بخشی از طراحی یک انیمیشن است که با استفاده از آن می توانید جنبه‌ های سمبولیک و تبلیغاتی خود را ارائه دهید. به همین دلیل است که در سینما و صنعت سرگرمی، شاهد استفاده گسترده از موشن‌ گرافیک هستیم.

 

گرافیک دیجیتالی

هنر گرافیک دیجیتالی، امروزه به عنوان یک علم مجزا، دربرگیرنده موضوعات مختلفی است که انیمیشن طراحی موشن گرافیک را می توان زیر مجموعه آن دانست.
به تمام طراحی های گرافیکی که به صورت متحرک بتوانند محتوا یا پیامی را به مخاطب خود منتقل کنند، موشن‌ گرافیک گفته می‌شود. از این رو حرکت، معیار اصلی در طراحی موشن گرافیک است.

 

انواع طراحی موشن گرافیک

انواع و اقسام مختلفی از طراحی های گرافیکی وجود دارند که می‌توانیم به ویدیو موشن و استاپ موشن اشاره کنیم. در ویدیو موشن، آنچه که بیش از همه تاثیرگذار است، همسان‌سازی ویدیو و گرافیک است. یعنی بر روی یک ویدیوی واقعی، المان های گرافیکی اضافه می شوند. اگر که میزان حرکت اجسام یا اجزای یک ویدیو بسیار کم باشد و بیشتر  از تصاویر و عکس ها استفاده شده باشد، به آن فایل، استاپ موشن می گویند. استاپ موشن  تکنیکی است که عمدتاً در عکاسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
حال اگر المان های گرافیکی با حرکت های بیشتری همگام سازی شوند، موشن‌ گرافیک ایجاد می‌ شود. اینفوموشن نیز در واقع ترکیبی از اینفوگرافیک و حرکت است. یعنی اگر شما اینفوگرافیک های خود را بتوانید با استفاده از المان های مختلف حرکت دهید،  محتوای شما به اینفوموشن تبدیل می ‌شود. اما جامع ترین و کامل ترین  طراحی های گرافیکی که علاوه بر حرکت، عناصری مانند داستان و کاراکتر را نیز دارند و  مفاهیم مختلفی مانند احساسات،  فلسفه، شخصیت، پرسوناژ  و … نیز به آن اضافه می ‌شود، انیمیشن است.

 

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

آنچه باعث تفاوت بین انیمیشن و موشن‌ گرافیک می‌شود، محتوا یا المان های آن ها  است. انیمیشن ‌ها عمدتا  داستانی و طولانی هستند و یک قصه را تعریف می‌ کنند. اما موشن‌ گرافیک،  با استفاده از عناصر بصری خود سعی می کند که موضوعی کوتاه و جذاب را ارائه دهد. معمولاً عناصری مانند رنگ و حرکت، در طراحی موشن گرافیک تاثیر بسیار زیادی دارند. موشن گرافیکها تصویرمحور هستند و  در آنها شخصیت پردازی کمی صورت می گیرد. در حالی که در انیمیشن شاهد شخصیت پردازی خیلی وسیع‌تر و بیشتری هستیم.
موشن گرافیکها برای انواع و اقسام کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً برای مسائل تبلیغاتی و ویدیو های فروش یا توضیح محصول، می توان از موشن‌ گرافیک استفاده کرد که اتفاقاً جذابیت بسیار زیادی دارند و امروزه خیلی از کسب و کارها طراحی موشن گرافیک را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

نرم افزارهای ساخت طراحی های گرافیکی

با استفاده از نرم افزارهای مختلف می‌توان طراحی موشن گرافیک را انجام داد. امروزه بیشتر گرافیست ها از نرم افزارهای شرکت ادوبی، مانند افتر افکت و پریمیر استفاده می‌ کنند. اما نرم‌ افزارهای دیگری هم هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها، موشن گرافیکهای ساده و دو بعدی طراحی کنید.

برای دریافت آخرین سخه کرک شده نرم افزار ها بر رو روی دانلود افتر افکت و دانلود پریمیر کلیک کنید
یکی از مهمترین موضوعاتی که باعث استقبال از طراحی موشن گرافیک شده است، جذابیت های بصری آنها است. امروزه خیلی از انیماتورها یا گرافیست ها با ایجاد گرافیک های بسیار ساده و جذاب، توانسته اند که مخاطبان زیادی را در حوزه‌های مختلف جذب کنند. احتمالا در شبکه های اجتماعی  آنها را مشاهده کرده اید.  به همین دلیل موشن گرافیکها همواره با اقبال بیشتری نسبت به تصاویر مواجه شده‌اند.
هزینه کم تولید، سرعت زیاد در تهیه و همچنین  انتقال پیام های دشوار به ساده ترین شکل ممکن، از جذابیت ها و ویژگی های موشن گرافیک ها  هستند. شما می توانید برای اشتراک گذاری اطلاعات،  ایجاد ویدیوها و لوگوهای گرافیکی، آیکون های مورد استفاده در  وب سایت ها و از همه مهمتر، بازاریابی اینترنتی (یا بازاریابی دیجیتالی) و استفاده آنها در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، از موشن‌ گرافیک استفاده کنید.

 

روند طراحی موشن گرافیک

برای طراحی موشن گرافیک جذاب، باید مسیر ساخت آن را به صورت دقیق طی کنید. در ابتدا باید یک سناریوی جذاب برای طراحی موشن گرافیک ایجاد کنید. این سناریو می‌تواند ویدیویی، صوتی یا هر چیز دیگری باشد. پس از آن لازم است که تمام عناصر و المان های آن را ایجاد کنید. یعنی محتوای متنی، شخصیت ها، الگوها و … را آماده کنید. پس از این مرحله، موسیقی یا زیرنویس یا متن مورد نظر خود را به صورت دقیق تهیه کنید. سپس با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف کار طراحی موشن گرافیک انجام دهید. در آخرین مرحله نیز قاعدتاً باید با استفاده از  یک فرمت بسیار مناسب  (که هم کیفیت و هم حجم مناسبی داشته باشد)، خروجی مد نظر خود را بگیرید.

همانطور که اشاره شد،  با بیشتر نرم افزارهای شرکت ادوبی از جمله فتوشاپ، افتر افکت، ایلوستریتور و … می ‌توانید یک موشن‌ گرافیک بسازید. اما با نرم افزارهای دیگری مانند مایا یا نوک (Nuke) هم می توان به صورت  جذابی، موشن گرافیکهای مختلف را ساخت. همچنین  شما می توانید با نرم افزار کمتازیا نیز موشن‌ گرافیک بسازید.

امروزه روش‌های مختلفی در دنیای تبلیغات ارائه می ‌شوند. یکی از جذاب ترین روش ها، استفاده از موشن‌ گرافیک و انیمیشن های کوتاهی است که به تعریف یا معرفی محصولات و خدمات کسب و کارها می پردازند.  تاثیر موشن‌ گرافیک بر مخاطب قطعاً بسیار بیشتر از تصاویر یا اینفوگرافیک است. پس توصیه می کنیم حتما  در سایت و  شبکه ‌های اجتماعی خود، از جمله اینستاگرام، از موشن گرافیک ها استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

 

سفارش موشن گرافیک

شما می توانید در موشن گرافیک ها، موضوعات مختلفی را به بهترین و ساده ترین شکل ممکن برای مخاطب خود توضیح دهید.  این موضوع سبب جذابیت  کسب و کار شما برای مشتری خواهد شد. از این رو اگر نیاز به طراحی و سفارش موشن‌ گرافیک دارید می توانید با  موسسه ما تماس بگیرید.

موسسه ما آماده ارائه خدمات در حوزه طراحی موشن گرافیک است. استودیو جهان نما با استفاده از متخصصین مجرب و حرفه ای در زمینه های مختلف گرافیکی، آماده  انجام سفارش های شما در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمتی بسیار عالی است.

برای سفارش موشن‌ گرافیک میتوانید از همین صفحه اقدام کنید. اگر هم نیاز به مشاوره در زمینه طراحی موشن گرافیک دارید، می توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.