💗 😍 شروع ثبت نام دوره های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین 😍 💗

با ما در ارتباط باشید . . .

💗 😍 شروع ثبت نام دوره های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین 😍 💗

آموزش فیلمبرداری حرفه ای | دوره کامل از پایه تا پیشرفته

برای مشاهده ویدیو لطفا وارد حساب کاربری خود شوید !

فیلمبرداری از جمله مشاغلی به شمار می رود که هم هنر است و هم حرفه. و این موضوع کاملا به نگرش و هدف شما بستگی دارد. شما برای اینکه بتوانید فیلمبرداری کنید، حتما لازم نیست به امکانات گران قیمت و خاصی مجهز باشید. در این مقاله نکاتی را در باب آموزش فیلمبرداری ارائه خواهیم کرد. علاوه بر این تلاش می کنیم تا مختصری به آموزش تصویربرداری نیز بپردازیم. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله یادگیری اصول و مبانی سینما را مطالعه فرمایید.

 

گام به گام در مسیر آموزش فیلمبرداری

در مسیر آموزش فیلمبرداری قرار است گام هایی برداریم. در دل هر گام و هر قدم نکته ای آموزنده می باشد که می تواند شما را در این مسیر جذاب همراهی کند و مهارتتان را ارتقا دهد. ما در اینجا به چند نکته ی مهم و کاربردی اشاره خواهیم کرد:

 

تهیه ی ابزار و تجهیزات فیلمبرداری

بی شک اولین قدم در آموزش هر مهارتی از جمله آموزش فیلمبرداری، فراهم کردن ابزار و امکانات مورد نظر می باشد. اصلی ترین ابزار در فیلمبرداری، دوربین مناسب می باشد. نکته ی جالب توجه این است که این روزها دسترسی به دوربین مناسب و با کیفیت اصلا دشوار نیست. شما می توانید با هزینه ای مناسب یک دوربین دیجیتال باکیفیت تهیه کنید و کار خود را آغاز نمایید. حتی اگر در حال حاضر نمی توانید برای خرید دوربین هزینه کنید، نگران نباشید. خوشبختانه برخی از گوشی های موبایل نیز قابلیت فیلمبرداری حرفه ای را دارا می باشند. به منظور ارتقای کیفیت فیلمبرداری با موبایل لازم است نکاتی را رعایت کنید. از جمله استفاده از دوربین عقب، افقی گرفتن فیلم، تنظیم گزینه همپوشانی جهت تراز نگه داشتن گوشی و …

آموزش تجهیزات سینمایی

 

توجه به نورپردازی

نور، روشنایی کار شما و بیان گر هنر شماست. این جمله را خوب به خاطر بسپارید. در همان قدم های آغازین آموزش فیلمبرداری، توجه به نور و نورپردازی صحیح را اساس کار خود قرار دهید. به نورهایی که در جریان فیلمبرداری به کارتان می آید، توجه نمایید و دوربین را در جای مناسب قرار دهید و نور مورد نظر را تنظیم نمایید. در نورپردازی خلاقیت داشته باشید و به بهترین شکل از نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. همچنین به فلسفه و دلیل استفاده از نورها و سایه ها در کار توجه کنید و متناسب با شرایط، نیاز و موقعیت کار از آنها استفاده نمایید.

 

برنامه ریزی، نکته ای مهم در روند آموزش فیلمبرداری

یکی از نکات مهم در امر آموزش فیلمبرداری، شناخت و آگاهی از کلیت کار و برنامه ریزی جهت اجرای آن می باشد. برنامه ریزی های شما باید همسو با حوزه ی فعالیت شما باشد. به عنوان مثال اگر قصد ساختن فیلم تجاری، موزیک ویدئو، فیلم کوتاه و … را دارید، حتما برای مراحل کار را از آغاز تا پایان برنامه ریزی نمایید. همچنین لازم است در این مرحله به ترسیم صحنه ها، ترتیب صحنه ها، نماهای مورد نظر و نکاتی از این قبیل نیز بپردازید.

 

انتخاب پس زمینه و بک گراند ساده

مکان فیلمبرداری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بهتر است مکانی را جهت فیلمبرداری انتخاب نمایید که شلوغ نباشد. در این حالت بهتر می توانید روی سوژه ی مورد نظر تمرکز نمایید.

آموزش انتخاب بکگراند

 

محل قرارگیری دوربین

در قدم های آغازین آموزش فیلمبرداری، باید فاصله ی مناسب دوربین از سوژه را در نظر بگیرید. همچنین لازم است نحوه ی صحیح زوم کردن را نیز بیاموزید و رعایت نمایید.

 

آموزش ترکیب بندی در فیلمبرداری

در این مسیر لازم است تا علاوه بر توجه و تمرکز روی سوژه، به موارد دیگری نیز توجه کنید. توجه به عناصر بصری و ترکیب بندی مناسب، عمق و … سبب جذابیت ظاهری و ارتقای زیبایی کار شما خواهد شد.

 

توجه به فوکوس

تکنیک فوکوس به شما کمک می کند تا متناسب با شرایط، وضعیت کار و سوژه، روی وضوح اثر تمرکز نمایید. این امر روایت فیلم شما را قدرتمندتر خواهد کرد و مفاهیم مورد نظر را بهتر منتقل می کند.

نحوه فوکوس درست و دقیق

 

مختصری درباره ی آموزش تصویربرداری

بسیاری از افراد هنگامی که نامی از آموزش فیلمبرداری به میان می آید، به تصویربرداری نیز فکر می کنند. این مسئله باعث شد تا به اختصار نگاهی به این موضوع نیز داشته باشیم.

تصویربرداری شباهت هایی با فیلمبرداری دارد. به عنوان مثال توجه به نکاتی مانند نورپردازی، سوژه، محل قرارگیری دوربین، صحنه پردازی، ترکیب بندی و … از ویژگی های یک تصویرگر خلاق و شاخص می باشد. در آموزش تصویربرداری نیز بیشترین تأکید روی این نکات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش فیلمبرداری حرفه ای | دوره کامل از پایه تا پیشرفته
پسورد فایل : studiojahannama.com

جدیدترین های وبلاگ

سبد خرید